Przedszkole nr 21 Rybnik "SzO"- spotkanie ze spadochroniarzem

Wydarzenie dodał(a) Hanna Jary

Kolejnym gościem, który odwiedził nasze przedszkole był nauczyciel wychowanie fizycznego, jak również miłośnik skoków spadochronowych. Pan Artur Skupiński opowiedział nam o jego zamiłowaniu oraz podzielił się z dziećmi wiadomościami dotyczącymi spadochronów. Najmłodsi samodzielnie mieli możliwość przymierzyć wyposażenie skoczka (spadochron, wysokościomierz, gogle, kask) oraz podziwiać jego strój. Atrakcją był też krótki filmik przedstawiający skoki spadochronowe w wykonaniu Pana Artura oraz jego przyjaciół. Gość opowiedział również o odbytych szkoleniach oraz o zasadach bezpieczeństwa i procedurach związanych z bezpiecznym lądowaniem. Dodał, iż skoczek przed skokiem musi być odpowiednio do tego przeszkolony. Winien również zostać potwierdzony jego stan zdrowia. Kolejnym punktem spotkania było wspólne przejście do przedszkolnego ogrodu oraz wraz z pomocą dzieci - rozłożenie spadochronu. Wspólne zdjęcia i podziękowanie zakończyło kolejne ciekawe spotkanie.

Serdecznie dziękujemy Panu Arturowi za przybycie oraz zapraszamy znów, w kolejnym roku przedszkolnym!

od Hanna Jary

do Hanna Jary